W Pabianicach policjanci zlikwidowali nielegalną plantację marihuany, dzięki informacjom uzyskanym od dzielnicowego. W akcji zatrzymano 37-letniego mieszkańca, u którego znaleziono siedem krzewów konopi oraz 60 gramów suszu roślinnego. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem i usłyszał zarzuty dotyczące nielegalnej uprawy oraz posiadania narkotyków.
Interwencja funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach miała miejsce na jednej z ulic miasta, gdzie znajdowała się domowa plantacja. Po przyjeździe na miejsce policjanci odkryli, że 37-letni mężczyzna prowadził nielegalną działalność. W jego mieszkaniu na stole znaleziono słoik z suszem, a dalsze przeszukanie ujawniło dwa namioty uprawowe, w których rosły krzewy konopi.
W sumie policjanci zabezpieczyli siedem krzewów konopi innych niż włókniste oraz 60 gramów marihuany. Po zakończeniu czynności, właściciel plantacji usłyszał zarzuty prokuratorskie, za które grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze, w tym dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.
Źródło: Policja Pabianice
Oceń: Zlikwidowana plantacja marihuany w Pabianicach – działania policji
Zobacz Także

