Magdalena Majewska, urodzona 27 czerwca 1963 roku w Pabianicach, jest renomowaną osobowością medialną. W swojej karierze pełniła funkcję dziennikarki, publicystki oraz prezenterki telewizyjnej.
Jej wkład w media oraz umiejętności komunikacyjne uczyniły ją znaną i cenioną postacią w polskim świecie dziennikarstwa.
Wykształcenie
Magdalena Majewska to absolwentka prestiżowych uczelni, które kształciły ją w obszarze filologii i sztuk filmowych. Ukończyła Uniwersytet Łódzki, gdzie zdobyła wiedzę teoretyczną oraz praktyczną na wydziale filologii polskiej. Ponadto, jej edukacja wzbogacona była o doświadczenia zdobyte w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. To połączenie akademickiej wiedzy i praktycznych umiejętności czyni ją wyjątkowym specjalistą w swojej dziedzinie.
Praca zawodowa
W 1987 roku rozpoczęła swoją przygodę z TVP Łódź. Magdalena Majewska jest autorką takich programów jak Prowokacje, Nie pozwól na to oraz No life – masz wybór. Przez lata zrealizowała wiele cykli programowych, w tym Bardzo mała encyklopedia stroju, Zanim powiesz rozwód, Mały duży człowiek oraz Poradnik bałaganiarza.
Jej wkład w dziennikarstwo jest znaczący, jako że stworzyła liczne reportaże do takich programów jak Magazyn Ekspresu Reporterów, Telekurier oraz Telewizja nocą. Wśród jej najważniejszych materiałów można znaleźć tytuły takie jak: Bank nadziei, Panna złota, a także Więcej nie wrócili.
Majewska była prowadzącą program Rozmowy Dnia, jako także wydawczyni programu Twoje popołudnie w Telewizji Łódź. W 1989 roku jej reportaż Cichy, spokojny dotyczący Mariusza Trynkiewicza, seryjnego mordercy i pedofila, zyskał ogólnopolskie uznanie. W trakcie realizacji tego materiału miała niepowtarzalną okazję spotkać się z zbrodniarzem osobście.
W latach 2006–2010 piastowała stanowisko kierownika Redakcji Programów Informacyjnych. Jej osiągnięcia nie przeszły niezauważone; w 2008 roku została uhonorowana prestiżową nagrodą Mieczem Kotana. Nagroda ta odznacza wyjątkowe zasługi w obszarze przeciwdziałania zagrożeniom społecznym oraz za twórczy wkład w kształtowanie opinii publicznej o osobach zagrożonych wykluczeniem. Twórczość Majewskiej zaowocowała tym, że była jedyną dziennikarką spośród zaledwie dziesięciu laureatów.
W maju 2011 roku na 17. Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim Oddziałów Terenowych TVP S.A. w Gdańsku jej reportaż Tajemnica kamienicy uzyskał trzecią nagrodę. Natomiast w 2019 roku, jej materiał Doktorat z bezdomności został uhonorowany na 29. Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu.
Przypisy
- Zakończenie 29. Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu [online], festiwalmediow.pl [dostęp 20.02.2020 r.]
- Wywiad Trudne pięknego początki. [dostęp 23.09.2021 r.]
- „Cichy, spokojny”. Reportaż z procesu Trynkiewicza. [dostęp 26.01.2014 r.]
- a b c d Strona TVP Łódź
- Reportaż Tajemnica kamienicy
Pozostali ludzie w kategorii "Media i komunikacja":
Andrzej Gramsz | Roman Gajda | Anna Kołodziejska | Bartosz Józefiak | Zygmunt Bartkiewicz | Ryszard BadowskiOceń: Magdalena Majewska